Mednarodno sodelovanje 1/6

Skupna prizadevanja Univerze na Primorskem in Moskovske državne univerze M. V. Lomonosova za vzpostavitev skupnega slovensko-ruskega izobraževalnega in raziskovalnega sodelovanja so pripeljala do ustanovitve skupnega zavoda Podružnica Moskovske državne univerze M. V. Lomonosov v Kopru, ki so jo včeraj s svečano in slavnostno akademijo tudi uradno odprli.

Vlada Republike Slovenije je na svoji 148. redni seji Univerzi na Primorskem podala soglasje k soustanovitvi zavoda Podružnica Moskovske državne univerze M. V. Lomonosova v Kopru. S tem so zagotovljena proračunska sredstva za vzpostavitev in začetno delovanje podružnice v višini 500.000 evrov. Fakulteta za management bo tako prva poslovna šola v Sloveniji, ki bo izobraževale kadre za delovanje na ruskem trgu in za delovanje na evropskem trgu za rusko gospodarstvo.

V italijanskem Monastierju di Treviso v okolici Benetk je pretekli konec tedna (24–27. maja 2017) potekala mednarodna znanstvena konferenca MIC 2017 z naslovom Managing the Global Economy. Konference se je udeležilo približno 200 udeležencev iz 33 držav, predstavljenih je bilo 167 prispevkov, ki so obravnavali različne vidike upravljanja globalnega gospodarstva.